Chceš se ve svém těle cítit skvěle a mít pevné  zdraví, ale nevíš kde začít? Ztrácíš se v množství informací, které kolují po internetu a rád bys vše vzal za správný konec? Náš komplexní program tě tím provede krok za krokem. Navíc ho právě teď můžeš vyzkoušet zcela zdarma!

Konzultace s odborníky, zdravé a chutné recepty, tréninková videa, vzájemná podpora, živá vysílání, každodenní inspirace a motivace. To a mnoho dalšího najdeš v naší VIP skupině. Tak na nic nečekej a připoj se k nám!

NAŠE FILOZOFIE

BIORYTMY >>
VÝŽIVA >>
POHYB >>
PSYCHIKA >>

POHYB

85 % dospělých trpí bolestmi pohybového aparátu. Není proto divu, že je bolest stále častěji označována za další civilizační onemocnění. Slouží jako ochranný varovný signál, kterým se nám naše tělo snaží říct, že někde vznikla nerovnováha. Pokud ho budeme ignorovat a dál prohlubovat nevhodné pohybové vzorce, jednoho dne pohár přeteče a dojde k tomu nejhoršímu. Nevratné strukturální změně jako například výhřez meziobratlové ploténky nebo syndrom karpálního tunelu. A ty už se většinou dají vyřešit pouze operací.

Takhle nikdo z nás skončit nechce, a proto je potřeba vyhnout se extrémům. Na jedné straně nedostatku pohybu, který většinou vede také k nadváze, cukrovce, problémům s tlakem apod. Příliš velké množství pohybu ale také není vhodné, protože může být pro tělo devastující. Každý extrém je zkrátka špatný a to platí pro jakoukoliv oblast. I když nás k tomu vybízejí všechny ty chytré hodinky a aplikace, nesledujme pouze množství pohybu. Ano, je důležité si každý den splnit nějaké základní množství aktivit, ale rozhodně je potřeba myslet také na kvalitu pohybu. Co si pod tím představit?

Je to jako taková pyramida. Její základy tvoří ty nejdůležitější a nejfrekventovanější pohyby a pozice jako držení těla, dýchání apod. Výše jsou to například základní pohyby jako dřep, předklon či klik a úplně nahoře specifické sporty jako běh nebo třeba tenis. Pokud nebudeme mít správné a hlavně pevné základy, je jen otázkou času, kdy se u některého z náročnější pohybů objeví bolest nebo zranění. Hýbejme se proto chytře a v souladu se našim tělem. Někoho baví běhání, protože má předpoklady pro vytrvalost, a někoho zase posilovna nebo míčové sporty, protože má více rychlých svalových vláken. I na tyto faktory je dobré brát ohled při plánování našich pohybových.