Chceš zhubnout, mít víc energie, dobrou náladu nebo se zbavit bolesti a stresu? I ty můžeš být konečně spokojený/á se svou postavou, dobře se vyspat a cítit se ve svém těle skvěle! Pokud se chceš poradit s našimi odborníky o tom, co je pro tebe nejlepší, vyplň krátký dotazník a ozvi se nám přes kontaktní formulář.

Konzultace s odborníky, zdravé a chutné recepty, tréninková videa, vzájemná podpora, živá vysílání, každodenní inspirace a motivace. To a mnoho dalšího najdeš v naší speciální skupině. A navíc úplně zdarma. Tak na nic nečekej a připoj se k nám!

< Zpět


Co je to rámcový jídelníček a proč na něj vsadit?

Co je to rámcový jídelníček a proč na něj vsadit?

Už jste o rámcovém jídelníčku slyšeli, ale nevíte, co to přesně znamená? V poslední době se upouští od tradičních každodenních jídelních plánů, kde máte přesně určeno, co a kdy si dát a pokud zrovna na něco nemáte chuť nebo ingredience, máte v podstatě smůlu. Tento způsob stravovacích plánů se sice může zdát jako nejlepší cesta, ale ve skutečnosti se dnes výživový odborníci přiklánějí spíše k jídelníčkům rámcovým, kde si každý den můžete dát to, na co máte chuť a přesto dodržíte svůj doporučený stravovací plán. I my se raději přikláníme k těmto typům jídelníčků a proto je i součástí našich služeb právě rámcový jídelní plán na míru. 

Jak si takový rámcový jídelníček představit?

Rámcový jídelníček vypadá tak, že v něm naleznete snídaně, svačiny, obědy i večeře vypočítané přesně na míru vám, a to hned v několika variantách. Dostanete tak na výběr z několika možností od každého chodu a jídla si můžete v rámci dne i týdne zařazovat a kombinovat dle své chuti. Potřeba všech základních živin je pak spočítána přímo na míru, podle toho, co je vaším cílem a podle vašich potřeb. 

Rámcový jídelníček může být sestavený i tak, že si od každé živiny vyberete potravinu, na kterou máte zrovna chuť a libovolně ji kombinujete s dalšími složkami, až si sestavíte vyvážené jídlo. Mnohem jednodušší je ale systém již sestavených pokrmů, kdy jídelníček obsahuje jednotlivá jídla a vypadá jako taková kuchařka. 

Můžete si tak dle svých chutí vybrat, co si dáte na snídani, oběd i večeři, a přesto dodržíte doporučený příjem živin jako u klasického jídelníčku.

Výhodou rámcového jídelníčku je hlavně to, že se naučíte jíst správně a poznatky z rámcového jídelníčku pak můžete uplatňovat dlouhodobě, ne-li do konce svého života. Po nějaké době už nebudete muset nad správným stravováním tolik přemýšlet a nové návyky vám začnou být více vlastní.

Přesně takto je koncipován i náš jídelníček, který Vám bude v podstatě doručen jako taková malá, téměř sto stránková bible plná receptů, rad a tipů na míru. Můžete tak jídelníček využívat v podstatě až do konce života (samozřejmě s určitým navýšením energie po ukončení redukčního režimu) a nemusíte se bát, že by Vám došla inspirace na zdravá jídla.

Stravování přesně na míru

Rámcový jídelníček sestavuje po analýze vaší nutriční anamnézy nutriční terapeut nebo specialista, který při tom zohledňuje vaše osobní potřeby, preference, cíle, ale i nesnášenlivosti či zdravotní stav. V jídelníčku se objevují vaše oblíbené potraviny a naopak ty, které z nějakého důvodu nesnášíte úplně dobře jsou vynechány. Rámcový jídelníček bude takovým vaším tahákem za pestrým a vyváženým stravováním. Proč slepě dodržovat šablonovité a neefektivní jídelníčky, když se můžete doopravdy naučit intuitivně jíst to, co vám bude dlouhodobě prospívat? Rámcový jídelníček je tou pravou volbou nejenom, pokud se snažíte zhubnout, ale i pokud se snažíte přibrat, či udržet svoji hmotnost na uzdě.

Navíc se v rámci své snahy můžete podporovat i s dalšími lidmi v naší skupině na facebooku, kteří mají podobné cíle jako Vy a pokud Vám nebude cokoliv jasné, neváhejte se na nás obrátit. Doporučujeme společně s jídelníčkem podstoupit i vedení našimi odborníky, kteří vás budou pravidelně motivovat, inspirovat a kontrolovat s vámi dosažené výsledky.